Biståndshandläggare

Om du vill ansöka om insatser enligt socialtjänstlagen eller LSS kan du kontakta kommunens biståndshandläggare.

Handläggarna har telefontid måndag-fredag 8:30-9:30.


Senast uppdaterad: 2018-05-31
Sidansvarig: Maria Eriksson
Kontakt

Socialförvaltningen
Reception
Telefon: 0241-152 15

Enhetschef
Malin Jonsson
Telefon: 0241-152 95
E-post: malin.jonsson@gagnef.se

Biståndshandläggare SoL, personer födda dag 1-7
Ingunn Sigdestad Hansson
Telefon: 0241-151 38
E-post: ingunn.sigdestad@gagnef.se

Biståndshandläggare SoL, personer födda dag 8-15
Tanja Bertilsson
Telefon: 0241-152 84
E-post: tanja.bertilsson@gagnef.se

Biståndshandläggare SoL, personer födda dag 16-19
Tiina Hiltunen
Telefon: 0241-153 95
E-post: tiina.hiltunen@gagnef.se

Biståndshandläggare SoL, personer födda dag 20-23
Kajsa Levahn
Telefon: 0241-152 29
E-post: kajsa.levahn@gagnef.se

Biståndshandläggare SoL, personer födda dag 24-31
Emelie Shaw
Telefon: 0241-151 08
E-post: emelie.shaw@gagnef.se

Biståndshandläggare LSS/socialpsykiatri, personer födda dag 1-15
Kajsa Levahn
Telefon: 0241-152 29
E-post: kajsa.levahn@gagnef.se

Biståndshandläggare LSS/socialpsykiatr, personer födda dag 16-31
Tiina Hiltunen
Telefon: 0241-153 95
E-post: tiina.hiltunen@gagnef.se